Müzik Kursları

Fark edilmese bile yaşamın vazgeçilmez bir parçası, doğal bir unsurudur.“İnsan, daha doğmadan (annesi yoluyla) dolaylı olarak müzikten etkilenir; doğumdan sonraki bebeklik döneminde ninni vb. müziklerle uyur; erken çocukluk yıllarında saymacalar, tekerlemeler ve müzikli oyunlarla oynar; geç çocukluk ve gençlik dönemlerinde çeşitli müziklerle daha yoğun ve zengin ilişkiler içine girer; yetişkinlik yıllarında çok çeşitli, çok yönlü ve kapsamlı bir müzik ortamı içinde yaşar; yaşlılık yıllarında da müzikle olan yoğun, kapsamlı ve derin ilişkilerini sürdürür”.

“Müzik hakkında kısa Bilgi: İşitme yeteneği kazanıldığı andan itibaren yaşama giren müzik, ana kucağında, beşikte, evde, sokakta, okulda, taşıt araçlarında, radyo-televizyonlarda, sinemalarda, tiyatrolarda, konser salonlarında, tören ve toplantılarda insanın yanı başında yer alır, onu kucaklar, sarar, etkiler.

Doğduğu çevrede müzikle etkileşim içinde olan birey, müzikle ilgili olarak birtakım davranışlar kazanır. “Dinleme”, “benzetme”, “oynama”, “mırıldanma”, “söyleme”, “tıngırdatma”, “çalma”, “ yaratma”, “eleştirme”, “beğenme”, “beğenmeme” bu davranışlardan başlıcaları sayılabilir.Bu davranışlar kazanıldıkça birey, müzikle ve müzik çevresiyle daha bilinçli, daha bilgili ve daha etkili bir etkileşim içine girer. Bu davranışlarla bağlantılı olarak ayrıca, “müzikle uyuma”, “müzikle oynama”, “müzikle yürüme”, “müzikle dinlenme”, “müzikle eğlenme”, “müzikle öğrenme”, “müzikle çalışma”, “müzikle anlaşma”, “müzikle kendini aşma” vb. daha kapsamlı ve çok yönlü davranış örüntüleri geliştirir” (Uçan1996).Bu açıdan bakınca hayatın vazgeçilmezi haline gelen müzik ile ilgili olarak her yaş grubu için müzik eğitiminin gerekliliğini anlamak zor olmasa gerek.

Her yaş grubu için kurslarımıza katılabilir ve müziğin büyüleyici sesi ile tanışabilirsiniz. İster hobi, ister profesyonel amaçla olsun yapmanız gereken birini seçmek…

Müzik

Görsel Sanatlar

Sahne Sanatları

Hazırlık

Dans

Hemen Başvur

Bize Ulaşın

Adres : İncirli Cad. Kıbrıs Sokak No:6 / -1/ 1 / 2 Nar Sanat Binası, 34145 Bakırköy / İstanbul, Türkiye,
Telefon : (0212) 570 8068,
Email : info@narsanat.com