Senaryo Kursu

Senaryo,bir filme,dizifilme ya da bir tiyatro oyununa konu olacak hikayenin,kullanılacak sanat dalının tekniğine göre sahnelere bölünerek açıklamalar ve diyaloglar yoluyla anlatılmasıdır.Özellikle 1940’lı yıllarda sesli sinemaya geçiş ile birlikte,dünyada ciddi anlamda önem kazanan edebi bir tür oldu.

Senaryoda aslolan, bir hikayenin en iyi nasıl anlatılacak olmasıdır. Tabi bunun için oluşturulmuş olan hikayenin gerçekten iyi olması gerekir. Fransız yönetmen René Clair ‘in dediği gibi “İyi bir senaryodan kötü bir film yapılabilir ancak kötü bir senaryodan asla iyi bir film yapılamaz.”

Aslında iki bölümden oluşan Senaryo ve Kısa Film dersleri bir biri ardına alınması gereken derslerdir . Her ne kadar ayrı başlık altında konu ettiysek de iki dersin birlikte işlendiği göz ardı edilmemelidir.

Senaryo Yazımı ve Kısa Film Yapımı Kursu’nda katılımcılar senaryo yazmak ve bütün aşamalarıyla bir kısa filmi gerçekleştirmek için gereken temel donanımı kazanacaklar.

Senaryo eğitimindesinopsis, tretman, film öyküsü ve senaryo yazım biçimleri gibi teknik konuların yanı sıra aslında senaryo yazmanın ön şartı olan fikir geliştirme, konu belirleme, temayı sağlamlaştırmagibi temel konularda da eğitim verilecek.

Ders Yapısı :

Haftada bir gün iki ders saati şeklinde derslerimiz işlenip talepler doğrultusunda açılmaktadır.

 

Müzik

Görsel Sanatlar

Sahne Sanatları

Hazırlık

Dans

Hemen Başvur

Bize Ulaşın

Adres : İncirli Cad. Kıbrıs Sokak No:6 / -1/ 1 / 2 Nar Sanat Binası, 34145 Bakırköy / İstanbul, Türkiye,
Telefon : (0212) 570 8068,
Email : info@narsanat.com