Kısa Film Kursu

Fransız yönetmen Godard, sinemayı ‘en güzel hile’ olarak tanımlıyor. Gerçekten de bir asırı daha yeni arkada bırakmış bu genç sanat dalı, tüm dünyayı kendi güzel hileleriyle büyülemeye devam ediyor. Ağlatıyor, güldürüyor, eğlendiriyor, sorgulatıyor, düşündürüyor… Ve gelişen teknoloji sayesinde artık  film çekmek çok daha ucuz ve kolay.

Aslında iki bölümden oluşan Senaryo ve Kısa Film dersleri bir biri ardına alınması gereken derslerdir . Her ne kadar ayrı başlık altında konu ettiysek de iki dersin birlikte işlendiği göz ardı edilmemelidir.

Kısa Film Yapımı bölümünde hem ses, görüntü, kurgu, sanat yönetimi  gibi teknik alanlarda hem deyönetmenlik hamleleri, zaman ve mekanı kullanma-yönlendirme, oyuncu yönetimi gibi daha arkada kalan ama son derece önemli konularda katılımcılar kendilerini geliştirme fırsatı bulacak.

Sürekli pratikle el ele gidecek dersler süresince metinler yazılacak, etütler ve kısa filmler çekilecek, sahne çözümlemeleri yapılacak.

Sonuçta tüm katılımcılar yazdıkları ve çektikleri en az birer filmle ve daha önemlisi bu büyülü alanda yaptıkları sağlam ve dolu bir başlangıçla kursu tamamlayacak.

Dersin Yapısı : 

Oluşacak talepler doğrultusunda belirlenecek bir günde yapılacak olan dersler haftada bir gün 2 ders saati olacaktır. İlerleyen zamanlarda mekan amacıyla dış çekimler için dış mekanlar ziyaret edilebilecektir.

Müzik

Görsel Sanatlar

Sahne Sanatları

Hazırlık

Dans

Hemen Başvur

Bize Ulaşın

Adres : İncirli Cad. Kıbrıs Sokak No:6 / -1/ 1 / 2 Nar Sanat Binası, 34145 Bakırköy / İstanbul, Türkiye,
Telefon : (0212) 570 8068,
Email : info@narsanat.com

Live Girls Sexy Cam Onixus Theme